Novinky

29.4.2020

Asociace krajů získala darem zásobu medicinálních lahví pro kyslík

Asociace krajů získala darem zásobu medicinálních lahví pro kyslíkI v době, kdy se situace ohledně pandemie koronaviru v naší zemi postupně stabilizuje, musí kraje myslet na dostatečné zásoby ochranných prostředků a pomůcek. Jednou z významných komodit jsou medicinální lahve, které mohou využít při léčbě pacientů s COVID-19 zvláště menší regionální nemocnice. Asociace krajů ČR proto přijala nabídku daru a dnes od zástupců skupiny Cylinders Holding a její dceřiné firmy Vítkovice Cylinders převzala poukaz na celkem 160 kusů kompletních medicinálních lahví s ventilky a jejich ochranou na kyslík pro dýchání. Jedná se konkrétně o 50 dvoulitrových, 10 pětilitrových, 50 desetilitrových a 50 dvacetilitrových lahví.


„Před několika týdny jsme se zástupci Ústředního krizového štábu řešili postup pro případ, že by došlo k nedostatku zásob medicinálního kyslíku, a mapovali jsme v krajích aktuální situaci. I když se zdá, že se počty nemocných COVID-19 nevyvíjejí nijak dramaticky a vláda přikročila k postupnému uvolňování opatření souvisejících s nouzovým stavem, musíme být připraveni a mít rezervu. Z tohoto důvodu si velmi vážíme nabídky generálního ředitele společnosti Cylinders Holding Jana Světlíka darovat Asociaci krajů mix různých medicinálních lahví pro případnou potřebu v jednotlivých regionech. Jde o velmi specifický materiál v boji s koronavirem, a my bychom jej v případě nutnosti rychlého dodání do nemocnic nebo složkám Integrovaného záchranného systému obtížně zajišťovali,“ vysvětlil Jiří Běhounek, 1. místopředseda Rady Asociace krajů ČR pověřený vedením tohoto orgánu a hejtman Kraje Vysočina.

„Rozhodli jsme se krajům naše lahve věnovat, protože víme, že by mohly nemocným významně pomoci. Kraje dosud žádnou zásobou medicinálních lahví na kyslík pro dýchání nedisponovaly a my jim chceme umožnit, aby alespoň minimální zásobu po ruce měly,“ uvedl generální ředitel společnosti Cylinders Holding Jan Světlík.

Kompletní medicinální lahve na kyslík získá Asociace krajů v následujících dnech. „Během tohoto týdne je v Ostravě ve společnosti Vítkovice Cylinders naložíme ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem a odešleme k uskladnění do místa určeného Asociací krajů. Tam by si je měly kraje případně vyzvednout, což už bude čistě v režii asociace,“ doplnil Jan Světlík.    

Cylinders Holding, jehož součástí je akciová společnost Vítkovice Cylinders, je česká skupina, která se více než 115 let kontinuálně zabývá výrobou tlakových lahví. Po masivních investicích je světovým výrobcem s největším podílem na evropském trhu ocelových lahví. Skupina produkuje vysokotlaké ocelové láhve, jejich aplikace (stacionární a transportní svazky lahví, MEGC kontejner, transportní trajlery apod.) a služby. Dále disponuje speciální technologií na výrobu tlakových nádrží pro vodík a technické plyny a zařízením na výrobu atypických tlakových systémů pro hydraulické aplikace. Celý holding ročně vyprodukuje zhruba milion vysokotlakých ocelových lahví.

 

 

 

 

 

 

Jeho společnosti jsou situovány v Polsku, Německu, dále ve Francii, Velké Británii, Chorvatsku, Bělorusku, Rusku a SAE.

      


RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2023

Copyright © 2013 Asociace krajů České republiky