Novinky

21.11.2015

Asociace krajů podepsala nové memorandum o spolupráci s Hospodářskou komorou

Asociace krajů podepsala nové memorandum o spolupráci s Hospodářskou komorouMemorandum o spolupráci, podpoře a poskytování informací podepsali v pátek 20. listopadu 2015 předseda Asociace krajů České republiky a jihomoravský hejtman Michal Hašek a prezident Hospodářské komory České republiky Vladimír Dlouhý.


„Hospodářská komora vnímá Asociaci krajů jako významného partnera a kraje jako významné hráče na poli zejména regionálních ekonomik. V dnes uzavřeném memorandu akcentujeme především dialog o sociálních otázkách na regionální úrovni, tedy fungování krajských tripartit, dále otázku technického a učňovského školství. Je společným zájmem, abychom byli dostatečně vybaveni zejména v technických oborech kvalifikovanou pracovní silou na požadavky trhu práce. Kraje mají také plnou podporu hospodářské komory v našem požadavku směrem k centrální vládě na spoluúčast vlády na investicích do regionální dopravní infrastruktury,“ uvedl předseda Asociace krajů Michal Hašek.

Mezi prioritní oblasti patří zintenzivnění vzájemné komunikace podnikatelů a krajské správy, vzdělávání a školství (zejména učňovské vzdělávání a školství), podpora technického vzdělávání, spolupráce v oblasti kohezní politiky a strukturálních fondů EU, spolupráce v oblasti společných projektů, dotací a grantů, podpora krajského exportu, energetika a těžba surovin, životní prostředí (především kvalita ovzduší), doprava a dopravní obslužnost a zajištění kvalitní infrastruktury silnic 2. a 3. tříd, nezaměstnanost a její řešení v jednotlivých krajích, rating malých a středních podniků.


RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2023

Copyright © 2013 Asociace krajů České republiky