Novinky

29.9.2016

Asociace krajů České republiky podporuje projekt „Iniciativa 202020“

Asociace krajů České republiky podporuje projekt „Iniciativa 202020“Předseda vlády Bohuslav Sobotka představil ve čtvrtek 15. září 2016 projekt Iniciativa 202020. Ten má za cíl do konce roku 2020 posunout Českou republiku v rozvoji eGovernmentu v Evropě mezi prvních 20 států podle indexu EGDI/OSN. Představení Iniciativy se zúčastnil také ministr vnitra Milan Chovanec, koordinátor digitální agendy ČR Tomáš Prouza a zakladatelé Iniciativy 202020 hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek a prezident ICT Unie Zdeněk Zajíček.


 

„Hlavním cílem Iniciativy 202020 je podpořit rozvoj služeb eGovernmentu na všech úrovních veřejné správy a podpora přechodu k digitální ekonomice napříč celou společností. Rozvoj oblasti digitálních služeb považujeme za klíčový akcelerátor rozvoje celé ekonomiky České republiky. V tomto ohledu je klíčová podpora efektivní spolupráce veřejného sektoru se soukromým sektorem, který již digitální služby ve větší míře úspěšně rozvíjí a zavádí je do každodenního života všech občanů České republiky,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

V neposlední řadě je pak důležitým cílem iniciativy otevřená komunikace mezi zástupci veřejné správy a ICT průmyslu a především zapojení škol, vědeckých a výzkumných pracovišť, odborné veřejnosti i médií do celospolečenského dialogu zaměřeného na rozvoj digitální budoucnosti České republiky.

Iniciativa 202020 je zahrnuta do aktualizace Akčního plánu rozvoje digitálního trhu a podporuje také otevřená data jako klíčový standard pro informační systémy veřejného sektoru.


RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2023

Copyright © 2013 Asociace krajů České republiky